Treeningutega alustamiseks broneeri aeg personaaltundi Esimesel korral toimub eesmärkide kaardistamine, hindame riske ja vestleme hetkelisest keha tervisest. Selleks kulub ligikaudu 15 minutit. Esimese treeningu käigus teeb õpetaja ka rühianalüüsi. Treening esimesel korral kestab 35-40 minutit. Pane selga liibuvad treeningriided, et õpetaja näeks võimalikult täpselt sinu keha liikumist.
Siin otsustame kas liigume tulevikus edasi personaaltreeningute või grupitreeningutega. Või hoopis kombineerime treeninguid.

Pane tähele! Stuudios ei ole lubatud kasutada lukkudega ( nt rattapüksid) retuuse/treeningriideid, kuna treeningmatid on nahast ja luku kinnitused lõhuvad treeningmatte. Ei ole lubatud kasutada ka kapuutsidega treeningriideid või liigselt laiasid, nööridega või lendlevaid rõivaid, kuna riided võivad jääda seadmete vahele kinni ja põhjustada õnnetusi!
Näiteks: Meeste sobiv riietus on retuusid ja kitsam T-särk. Retuuside peale võib panna ka ilma lukkudeta lühikesed püksid (kui on soovi). Naistele soovitame retuuse ja liibuvamat särki. Juuksed kinni, et vältida vedrude või seadmete vahele kinni jäämist. Treenime paljajalu või sokkides. Treeningjalanõusid trennis ei kasutata!

Pane tähele! Selleks, et treening oleks turvaline ja et treenija saaks sellest maksimaalset kasu palume kõikidel treenijatel külastada enne grupitundidesse registreerimist vähemalt kahte personaaltundi! See on oluline, kuna siin selgitatakse Pilatese põhiprintsiipe, mis on olulised turvaliseks ja tõhusaks treenimiseks, ühtlasi selgitame koos välja treenija eesmärgid (kui need olemas on) ja valime sobiva raskusastmega grupitunni.
Kui ollakse rohkem grupitunni harrastaja, siis hea viis alustamiseks on soetada alustaja pakett, mis sisaldab kahte personaal ja kaheksat grupitundi.

NB! Stuudio kolib alates 1. augustist 2019 uuele aadressile Tõnismäe 3a, Tõnismäe ärimajas. Palun veendu, et jõuad soetatud paketitunnid enne 1.augustit 2019 ära kasutada!

Grupitundi palume registreerida alles peale teist personaaltunni külastust! Grupitunnid on jaotatud raskusastmete järgi F,L, L1, L2,L3 tundideks.
F Alustajad/ Pilatese algõpetus – liikumisulatus on väike ja püsib keha raami piirides, et õpetada stabilisatsiooni ja keha tunnetamist. Treening pakub väljakutset alustajale, kui ka edasijõudnud treenijale. Fookuses on keskendumine ja kerekesksus ehk keskjoone ja jõukeskme ühendused!
L1 Alustajad/kesktase. Tempo on kiirem harjutused pakuvad väljakutset. Lisanduvad raskemad elemendid. Fookuses on Keskendumine, kerekesksus, kontroll ja hingamine!
L2 Kesktase/ Harjutusvara nõuab vilumust ja oskust keha kontrollida. Fookuses on keskendumine, kerekesksus, kontroll, hingamine ja täpsus!
L3 Edasijõudnud. Kiire ja sujuv tempo, liikumisulatused suured, harjutused selged. Fookuses on keskendumine, kerekesksus, kontroll, hingamine, täpsus ja sujuvus.

Järjepideva treenimisega ilmnevad positiivsed tulemused üsna peatselt. Pilatese tundides õpitakse järk järgult tundma õiget kehahoiakut, hingamist, õigeid liikumismustreid ja korrektset valuvaba ja tõstetud rühiasendit. Seda kõike hakatakse automaatselt kasutama oma igapäevaelus.

Pilates ise on öelnud, et 10 korda treenides tunneb treenija ise tulemust, 20 korda treenides näeb treenija muutust oma kehas ja 30 korda treenides on treenijal täiesti uus keha!

Stuudio


Gonsiori 44, Tallinn
gonsiori@pilatestallinn.ee
tel: +372 56 985 191