1. Pilatesega vabaned seljavaludest ja õpid õiget kehaasendit hoidma.
 2. Pilatesega vabastad pinges alaselja, turja ja treenid ennast tugevaks.
 3. Pilatese treeningsüsteem lähtub põhimõttest “igale kehale oma treening” ja on turvaline viis treenimiseks igas vanuses inimestele.
 4. Pilates on ideaalne treening istuva tööga või tihti sundasendites töötavale inimesele.
 5. Pilatese treeningsüsteemi järjepidev harrastamine vormib treenijal atleetliku ja kauni rühi.
 6. Tänu personaalsusele on see sobilik treening ka erinevatest vigastustest taastumiseks.
 7. Pilates on hea viis rasedusaegseks treeninguks, kus treenitakse turvaliselt, kuid ometi väljakutset esitades Pilatese algtasemel. Fookuses on kõhu ja selja lihasgrupid, vaagnapõhja lihased ja ülakeha tugevdavad ning rinnakut avavad harjutused.
 8. Pilateses pannakse rõhku diafragma-roidekorvi hingamisele. See suurendab treenija kopsumahtu, mistõttu oled võimeline vastu pidama pikemaaegsetel pingutust nõudvatel sooritustel, olgu selleks jooksmine, rattasõit, treppidest kõndimine või mäkke ronimine.
 9. Pilates on eelkõige rühitreening, kus treenitakse seesmisi lihaseid. See on ideaalne viis hoida oma keha liikuv, painduv ja terve.
 10. Pilates on hea treenimisviis, kui soovid oma tulemusi parandada teistel spordialadel. Tihti on halbade soorituste põhjuseks lihtsalt vale liikumismuster, mille keha on omandanud korduvate valede liigutuste käigus. Korduva vale liikumismustriga või ka sundasenditega tekitatakse liigestes ja lihastes mikrotraumasid, mis jätkudes tekitavad valulikke põletikke või viivad juba suurema traumani, kus liikumisulatus on osaliselt või täielikult piiratud.
 11. Pilatesega saab oma lihastöö võimalikult ökonoomseks ja toimima panna just need lihasgrupid, mis vastava soorituse jaoks vajalikud on. Ei ole harvad ka need juhtumid, kus treenija on pääsenud operatsioonist, mis on tekkinud pikaaegsest valest rühiasendist ja valedest liikumismustritest.
 12. See süsteem sobib igas vanuses ja kaalus inimestele kuna vastavalt treenija kehalistele võimetele leitakse treenijale jõukohane ja turvaline treenimisviis kust alustatakse ja tasapisi liigutakse aina keerulisemate kehalist sooritust nõudvate harjutuste poole.
 13. Pilates parandab ja arendab kordinatsiooni, kuna harjutused on kompleksed ja lisaks füüsilisele pingutusele õpitakse paralleelselt kasutama erinevate ajupoolkerade vahelduvat tööd.
 14. Pilatese treeningu ajal keskendud ja tood oma keha keskmesse, puhkad pead töömõtetest ja argipäeva muredest.
 15. Pilatesega treenid oma põlved, puusad, lülisamba, õlad, randmed ja hüppeliigesed valuvabaks ja tugevaks.
 16. Pilatesega treenid oma lülisamba liikuvaks, painduvaks ja lIhaspingetest vabaks.
 17. Pilates on suurepärane viis vabanemiseks stressist.
 18. Pilates taastab lihaste elastsuse.
 19. Pilates on mõnus elustiil, kui seda soovid.
 20. Pilates on treening kehale ja vaimule.
 21. Pilates tasakaalustab sind.

Stuudio


Tõnismägi 3a, Tallinn
kathy@pilatestallinn.ee
tel: +372 56 985 191